Ga naar de inhoud
Home » Illegale sigarettenfabriek opgerold in Stroe 

Illegale sigarettenfabriek opgerold in Stroe 

Het Combiteam Smoke heeft op woensdag 16 juli een illegale sigarettenfabriek ontmanteld in een loods in Stroe. De inval volgde op informatie van de regionale politie, die leidde tot een gerichte actie. Tijdens de operatie werden twaalf mannen aangehouden. Bij binnenkomst trof het team een fabriek aan, uitgerust met een complete productielijn voor de vervaardiging 

Lees voor

Bij binnenkomst trof het team een fabriek aan, uitgerust met een complete productielijn voor de vervaardiging van sigaretten. De loods was professioneel ingericht en voorzien van slaap- en verblijfsruimten voor de aanwezige arbeiders, wat wijst op langdurige en grootschalige productie.

In de loods zijn onder meer 320.000 sigaretten,  45.000 kilo tabak en een grote hoeveelheid materialen voor de productie van sigaretten in beslag genomen. Alle aangetroffen accijnsgoederen, machines en grondstoffen zijn in beslag genomen en inmiddels afgevoerd voor vernietiging.

Als deze sigaretten op de Nederlandse markt zouden zijn gebracht, zou de Nederlandse Staat naar schatting 20 miljoen euro aan accijnsinkomsten zijn misgelopen.

Het strafrechtelijk onderzoek staat onder leiding van het Functioneel Parket.

Voor informatie: Wietske Visser, 06 – 18 60 77 61
fiod.persvoorlichting@belastingdienst.nl

 Read More