Een 53-jarige man uit Ospel heeft zich volgens het Openbaar Ministerie Limburg (OM) schuldig gemaakt aan de vervaardiging en het bezit van kinderporno van vijftien minderjarige voetbalsters in de kleedkamer van een voetbalclub in Ospel. Dit gebeurde over een periode van twee jaar. Ook filmde hij één minderjarig slachtoffer met een verborgen camera en wordt de Ospelnaar verdacht van diverse handelingen met kinderporno over een periode van ruim zeven jaar. De verdachte moest zich vandaag voor de rechter verantwoorden. Het OM eist 42 maanden gevangenisstraf, waarvan 12 maanden voorwaardelijk, tegen de man.
De verdachte kwam in beeld bij justitie na meldingen van het Amerikaanse National Center for Missing & Exploited Children (NCMEC). Het politieonderzoek onder leiding van de officier van justitie toont aan dat de video’s die de verdachte stiekem maakte in het kleedlokaal een duidelijke seksuele ondertoon hebben. Volgens het OM heeft de verdachte daarom kinderporno vervaardigd. Ook had hij kinderporno in zijn bezit. Hierbij gaat het onder meer om aangetroffen video’s, uit 2016, van voetbalsters die niet herkenbaar in beeld komen.Omdat zij niet herkenbaar in beeld komen, heeft het opsporingsonderzoek zich hier niet op gericht. Daarnaast is uit het onderzoek naar voren gekomen dat de beelden van het meisje dat gefilmd werd met de verborgen camera niet als kinderporno gekwalificeerd kunnen worden. In het politieonderzoek zijn geen aanwijzingen naar voren gekomen voor het verspreiden van de afbeeldingen.
Spelers in een strafzaak
De officier van justitie: “Jonge meisjes, die zich in de beslotenheid en vertrouwelijkheid van hun kleedlokaal volledig veilig voelden, zijn opeens ongewild spelers in een strafzaak geworden. De verdachte blijkt op zeer grove wijze misbruik te hebben gemaakt van zijn positie als trainer en begeleider van het meisjes-voetbalteam. Ouders, die hun kinderen toevertrouwden aan de trainer, zien hun vertrouwen gigantisch geschaad. Dat maakt dat in deze zaak een fikse straf moet volgen. Ook al spreken we niet over kinderporno in de klassieke zin van het woord en waarbij op beelden kinderen te zien zijn die daadwerkelijk seksueel worden misbruikt.”
Uitgekookte manier
Het OM is van oordeel dat de verdachte op onaanvaardbare wijze inbreuk heeft gemaakt op de privacy van de gefilmde meisjes en talloze keren gedurende meerdere jaren fors misbruik heeft gemaakt van zijn positie als trainer en leider. “Op een uiterst uitgekookte manier heeft de verdachte ervoor gezorgd dat hij kinderpornografische video’s van minderjarige voetbalsters in handen kreeg. Dat deed hij met het slim positioneren van zijn telefoon in het kleedlokaal en een speciale app op die telefoon. Dat deed hij ook door het aansporen van speelsters en hun ouders om op de club te douchen en met een app om achteraf de video’s te bewerken en terug te kunnen kijken. Alleen door ingrijpen van politie en justitie is de verdachte hiermee gestopt”, zei de officier van justitie op zitting.
Strafeis
Het OM eiste vandaag 42 maanden gevangenisstraf, waarvan 12 maanden voorwaardelijk. In aanvulling daarop eiste het OM een aantal bijzondere voorwaarden, waaronder een locatieverbod met een proeftijd van 5 jaar.
De rechtbank doet over twee weken uitspraak in deze zaak.
