Midden in de nacht van 4 mei 2024 schrok een man wakker van een hoop gerommel en een enorme noodkreet. Het geluid kwam uit de woning van zijn buurvrouw aan de Nieuwendijk in het centrum van Amsterdam. De gealarmeerde politie trof in die woning de 56-jarige buurvrouw dood aan. Ze bleek vele malen gestoken en gesneden te zijn. Het OM verdenkt de vriend (51) van de vrouw ervan haar te hebben gedood.
Vergroot afbeelding
Volgens het OM wijzen meerdere sporen in de richting van de 51-jarige vriend uit Tiel. In de woning van het slachtoffer werden bloedsporen van zowel haar als hem aangetroffen, evenals een handafdruk van de verdachte in haar bloed op de wasmachine. Een bloedspoor leidde van haar woning naar de parkeerplaats waar zijn auto stond. Ook in zijn voertuig werden bloedsporen gevonden.
Noodkreet
Camerabeelden van een sauna in de buurt van de woning van het slachtoffer tonen dat de verdachte in de nacht van 4 mei 2024 tussen 00.30 uur en 02.50 uur bij haar woning was. Rond 01.00 uur zou de vrouw volgens de schouwarts zijn overleden. Een buurman verklaarde dat hij tijdens die uren veel lawaai hoorde en rond 02.50 uur een noodkreet hoorde die ‘door merg en been ging’.
Na eerdere ontkenningen erkende de verdachte dat hij die nacht bij haar was, maar hij ontkent betrokkenheid bij haar dood. Hij spreekt van een “gelukzalige relatie” en zegt dat hij op sokken naar huis reed vanwege pijnlijke teennagels. Zijn shirt en schoenen die op de camerabeelden te zien zijn, zijn niet teruggevonden.
Veelzeggend
De officier van justitie noemt zijn verklaringen ongeloofwaardig en wijst op de vele aanwijzingen die hem in verband brengen met de dood van de vrouw. Hij zou de woning hebben verlaten en geprobeerd zijn sporen te wissen. Hij heeft zelfs de dag na het feit nog berichtjes naar het slachtoffer gestuurd alsof hij van niets wist. Volgens de officier van justitie is het ‘veelzeggend’ dat de verdachte steeds van verklaring wisselt over de toedracht van zijn verwondingen maar ook zijn verklaringen aanpast aan het dossier.
In de hoogte van de strafmaat heeft de officier van justitie rekening gehouden met de buitengewoon gewelddadige manier waarop de 56-jarige vrouw om het leven is gebracht. “Niet alleen is zij zodanig agressief aangevallen dat de messen afgebroken zijn, maar uit het sectierapport volgt ook dat zij niet direct gestorven is. In plaats van dat hij zich na zijn daad om het slachtoffer bekommerd heeft, heeft hij haar laten sterven en heeft hij zich daarna alleen maar druk gemaakt om de vraag hoe hij zijn straf kon ontlopen”, aldus de officier van justitie.
Doodslag
Tot op de dag van vandaag heeft hij geen enkele openheid van zaken gegeven.
Tegen de 51-jarige man uit Tiel eiste het OM vandaag een gevangenisstraf van zestien jaar voor doodslag op zijn 56-jarige vriendin. Volgens het OM zijn er geen aanwijzingen dat de man zijn ex-vriendin zou hebben vermoord.
De rechtbank doet op 3 december uitspraak.
