๐จ ๐ช๐ถ๐๐๐ฎ๐๐๐ฒ๐ป ๐๐ฎ๐ป ๐บ๐ฒ๐ฒ๐ฟ ๐ฑ๐ฎ๐ป ๐ญ ๐บ๐ถ๐น๐ท๐ผ๐ฒ๐ป ๐ฒ๐๐ฟ๐ผ ๐ฎ๐ฎ๐ป ๐๐ผ๐ฟ๐ด๐ด๐ฒ๐น๐ฑ๐ฒ๐ป
Deze week zijn drie personen uit de regio Utrecht aangehouden op verdenking van het witwassen van ruim 1 miljoen euro aan zorggelden. Uit onderzoek blijkt dat de betrokken zorgondernemingen bijna 3 miljoen euro aan zorggelden ontvingen, waarvan meer dan een derde niet werd besteed aan daadwerkelijke zorgverlening. De verdachten zouden de illegaal verkregen gelden hebben gebruikt voor privรฉ-uitgaven, zoals luxe goederen en vakanties.
๐ฐ ๐ฉ๐ฎ๐ป ๐๐ผ๐ฟ๐ด๐ณ๐ฟ๐ฎ๐๐ฑ๐ฒ ๐ป๐ฎ๐ฎ๐ฟ ๐๐ถ๐๐๐ฎ๐๐๐ฒ๐ป
Het Openbaar Ministerie schat dat er jaarlijks ongeveer 10 miljard euro wordt gefraudeerd in de zorgsector, wat neerkomt op ongeveer 10% van het totale zorgbudget. Zorggelden die niet aan zorg worden besteed, moeten worden witgewassen om de herkomst te verhullen. Dit gebeurt vaak via complexe constructies.
๐ ๐๐ป๐๐ถ๐ฐ๐ต๐ ๐ถ๐ป ๐๐ผ๐ฟ๐ด๐ณ๐ฟ๐ฎ๐๐ฑ๐ฒ ๐ฒ๐ป ๐๐ถ๐๐๐ฎ๐๐๐๐ฝ๐ผ๐น๐ผ๐ด๐ถ๐ฒ๐ฒ๐ป
Voor professionals zijn bewustwording en kennisdeling essentieel in de strijd tegen zorgfraude en witwassen. Daarom biedt het AMLC uitgebreide informatie over dit onderwerp. Op onze website wordt ingegaan op verschillende witwastypologieรซn binnen de zorgsector en worden concrete voorbeelden en signalen besproken (in samenwerking met de Nederlandse Arbeidsinspectie).
๐ ๐ ๐ฒ๐ฒ๐ฟ ๐๐ฒ๐๐ฒ๐ป? ๐๐ถ๐ป๐ธ ๐ถ๐ป ๐ฑ๐ฒ ๐ฐ๐ผ๐บ๐บ๐ฒ๐ป๐๐!
#Zorgfraude #Witwassen #FEC #AMLC #AML #Compliance #Fraudeย Read More